In het afgelopen jaar hebben meerdere mensen gereageerd op het Kippesoep-verhaal. Sommige reacties kwamen van de min of meer vaste groep bewoners/bezoekers, voor wie het veel herinneringen opriep. Andere reacties kwamen van volstrekte buitenstaanders, die er een mooi stukje geschiedschrijving in zagen.
Verschillende mensen waren ook erg benieuwd hoe het nu met die andere Kippesoepers gaat. Benieuwd naar de verhalen, de documenten en de foto's. Daarom ruimen we hier plaats in voor de verhalen en roepen we de lezers op te reageren.

Een van de meest uitgebreide reacties in de afgelopen maanden kwam van Harmen Eijzenga, die lange tijd een vaste bewoner was aan het Breedpad. Hij stuurde een 18-tal foto's en diepte daarnaast nog een paar herinneringen op.
Over de foto hiernaast:
v.l.n.r.: Marius ten Cate (achter het raam), Henk Belkega, Maarten Poldervaart en Harrie van der Schaaf:
"Maarten wordt gezocht door de politie en gehaald door de dood. Ze zijn er tegelijk. Ze betwisten elkaar het recht op Maarten - wie gaat voor: de rechter van het leven of de rechter van de dood? Ze komen er niet uit en Maarten gaat vrijuit. Het was onderdeel van een verder niet uitgewerkte theaterproductie-in-wording, geloof ik. Ik heb er nog ergens wel wat teksten van - maar of ik die ooit vind? Ik doe mijn best."
"Wat ik me ook nog herinner: we zijn een keer naar Wolvega geweest voor een of andere Vietnam-toestand in twee auto’s: de mijne en die van Danny. En hoewel die van mij in theorie veel sneller was (een Glas 1304 TS) dan die van Danny (een Renault-4) kwam Danny me doodleuk voorbijscheuren en zo reden we een hele tijd naast elkaar op de snelweg naar Heerenveen (zo rustig was het toen nog dus). Danny bleef daar met doodsverachting rijden totdat er een auto die van de andere kant kwam vlakbij was. Toen remde hij hard en zat in één klap weer achter me. Lachen.
Danny had trouwens op de zijkant van zijn auto een aantal mens-symbooltjes geschilderd: zoveel had hij er van de weg gereden, vertelde hij."
"We zijn (ook in mijn auto) een keer naar de Anarchistendag op Kamp Aekinga in Appelscha geweest, en op de terugweg was ik zo stoned dat ik op een gegeven moment dacht dat ik loodrecht omhoog reed. Toen zijn we maar even gestopt. We zijn wel weer in Heerenveen aangekomen, maar vraag me niet hoe, want daar weet ik niks meer van. Wel dat ik de volgende ochtend opstond, met Peter naar buiten liep naar de overgang bij de spoorbrug en daar ter plaatse nog een keer stoned werd van de frisse lucht."
"Harrie, Maarten en ik hebben nog een keer geprobeerd (toen de dreiging dat we uit het pand-Breedpad moesten reëel werd) de zuurkoolfabriek aan de andere kant van het water te kopen - die was van Boele Bregman, die had daar een atelier (gehad), maar hij wilde wel verkopen, en Harrie en ik hadden ook genoeg geld, maar bij de gemeente lieten ze ons merken dat we daar nooit een woonvergunning voor zouden krijgen. Toen hebben we er maar van af gezien. Helaas, want jaren later is daar een schitterende atelier-woning van gemaakt."
Wil je reageren? Je reactie is van harte welkom.
Terug naar Kippesoep